Inception – Başlangıç

Inception – Başlangıç

Yönetmen : Christopher Nolan

Yapım Yılı : 2010

IMDB : 8.8

Daha önce önerdiğim Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption isimli filmde olduğu gibi Inception (Başlangıç) filmi içinde, herkesin kesinlikle izlemesini tavsiye edebileceğim bir filmdir. Üstelik boş zamanınız var ve kendinize bir şeyler katabilecek bir film arıyorsanız oturup 2 ya da 3 defa izleyin diyebilirim. Sebebi şuradan kaynaklanıyor her yeni izlemeniz sonucunda farklı sonuçlar çıkaracaksınız. Hatta kendi kendinize ” Filmde böyle bir sahne var mıydı?” diyebilirsiniz.

Inception, Leonardo Di Caprio’nun üst düzey performans sergilediği doğaüstü, bilim kurgu ve gerilim tarzı filmler arasında yerini alabilir. Filmi izlemek isteyenler için kısaca bahsetmem gerekirse, zihnin en karanlık ve savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır.

Detaylı bir şekilde anlatıp sizlerin kendi bakış açınızla neler anlayıp, hangi sonuçları çıkaracağınıza engel olmamak istiyorum ama kesinlikle izlemenizi tavsiye edebileceğim filmlerdendir. Aynı zamanda 42’den fazla ödülle taçlandırılmış bir filmdir.

Inception - Başlangıç
Kaynakça :

IMDB

Beğen  13